ნიკა გვარამია კომუნიკაციების კომისიას აკრიტიკებს - VIDEO
ტელეკომპანია „რუსთავი 2"-ის გენერალური დირექტორი ნიკა გვარამია კომუნიკაციების ეროვნულ კომისიას (GNCC) „მაუწყებლობის შესახებ" კანონის არასწორ ინტერპრეტაციაში ადანაშაულებს და მიიჩნევს, რომ ეს უწყება უკანონოდ ცდილობს ტელეკომპანიების მძიმე მდგომარეობაში ჩაგდებას. ეს განცხადება ნიკა გვარამიამ 29 ნოემბერს „ფრონტლაინ ჯორჯიაში" გამართულ თბილისის მედიაკონფერენციაზე გააკეთა.
გვარამიას უკმაყოფილებას იწყვეს კომისიის მიერ დადგენილი ფინანსური ანგარიშგების ფორმები, სადაც მაუწყებლები ვალდებულნი არიან მარეგულირებელ ორგანოს წარუდგინონ დეტალური ინფორმაცია ტელეკომპანიის მიერ მიღებული შემოსავლების შესახებ, მათ შორის რეკლამიდან, სპონსორობიდან, დამფუძნებლების შემოწირულობებიდან და სხვა ტიპის შემოსავლებიდან. კომისია კი ვალდებულია ანგარიშგების ფორმები გაასაჯაროვოს.
მეტი ვიდეო
02.02.2019 18:00
ინტერნიუსი-საქართველოს ახალი პროექტი რუსთავი 2-ის თოქ-შოუში "სხვა შუადღე"
02.04.2018 15:56
არბანა ვიდიშიჩი: ტერორიზმის გაშუქება მკაფიო ეთიკური ნორმების დაცვას საჭიროებს
08.03.2018 16:30
ანტიდასავლური წერილი, არჩილ ტატუნაშვილის დაღუპვა, ახალი შეტევა დამოუკიდებელ მედიაზე და ჟურნალისტური ეთიკა

Ника Гварамия критикует GNCC
Генеральный директор телекомпании «Рустави 2» Ника Гварамия обвинил Национальную комиссию по коммуникациям Грузии (GNCC) в неправильной интерпретации закона «О вещании», добавив, что этот орган старается искусственно поставить телекомпании в тяжелое положение. Заявление об этом Ника Гварамия сделал 29 ноября, на медиа-конференции, состоявшейся в Frontline Georgia.
Причиной недовольства Гварамия стали установленные GNCC формы финансовой отчетности, в которых вещатели обязаны указывать детальную информацию по получаемым телеканалами доходам, в том числе от рекламы, спонсорства, пожертвований учредителей и т.д., и которые Комиссия обязана опубликовывать.